Salmonella-buisagglutinatietesten niet langer beschikbaar

Zoomfunctie

Moeite met het lezen van de tekst? Vrijwel alle populaire browsers geven u controle over hoe groot websites worden weergegeven.

  • Windows
    Mac OS
  • Zoom in
  • Zoom uit
  • Zoom 100%
  • Muiswiel op / neer

Diersoorten

Salmonella-buisagglutinatietesten niet langer beschikbaar

22-9-2025: 

De buisagglutinatietesten voor het aantonen van antistoffen tegen Salmonella Dublin en Salmonella Typhimurium in sera van runderen worden door GD niet langer uitgevoerd. Een reden hiervoor is dat een essentiële component van de buisagglutinatietest voor antistoffen tegen Salmonella Dublin niet langer verkrijgbaar is. Hierdoor kan GD de test niet langer op betrouwbare wijze uitvoeren. Bovendien waren de aantallen monsters die GD voor deze testen ontving de laatste jaren zo sterk gedaald, dat het niet langer mogelijk bleek om deze testen uit te voeren tegen een acceptabel tarief.

Als alternatief voor serologisch onderzoek met de buisagglutinatietesten adviseren wij om sera te laten onderzoeken met de Salmonella B/D LPS antistoffen ELISA (artikelnr. 10289).

Oude browser

We zien dat u gebruik maakt van een verouderde browser. Niet alle onderdelen van de website zullen daardoor goed functioneren. Download nu de laatste versie van uw browser om veilig te kunnen surfen.

GD maakt gebruik van cookies om onze website te analyseren en de functionaliteit te verbeteren. Meer info vind je in ons cookiebeleid.